Herrar Långa 2016 - Raukloppet

Besökare: 11880
Antal anmälda: 264 varav 263 betalda
Go to content

Main menu:

Herrar Långa 2016

Äldre resultat > 2016

Resultatlista

N Namn Klubb Tid
1 Fred Grönwall Roma IF 00:38:49
2 Marcus Larsson Ka3 if 00:41:31
3 Daniel Eklund Båta löparsällskap 00:42:42
4 Simon Sköld Västerås LK 00:44:20
5 andreas phersson Gotlandsbrook 00:45:20
6 Joel Bergelin FK Studenterna 00:47:04
7 Jimmie Carlsson 00:47:26
8 Alain Dobler Team Schänki 00:47:43
9 Jakob Hendén ICA Nyström 00:47:52
10 Johan Lindvall Naprapatlandslaget 00:47:56
11 Thomas Erikson SPIF 00:48:04
12 Dennis Segerdahl 00:48:08
13 Fredrik Lindgren 00:48:22
14 Daniel Petersson 00:48:54
15 Björn Jansson 00:49:05
16 Rickard Westerman 00:49:39
17 Fredric Killén OK Skogsvargarna 00:50:12
18 Johan andersson The Panoply Steelband 00:51:05
19 Olle Thunberg Team Gnestahälsa IF 00:51:09
20 Patrik Blomquist Lidingö Triathlon 00:51:12
21 Andreas Eklund Båta löparsällskap 00:51:30
22 Erik Berggren Tulllinge SK 00:51:42
23 Fredrik Eriksson IK Ymer 00:51:45
24 Erik Edman Broa Runners 00:51:51
25 Andreas Gäfvert 00:51:53
26 Torbjörn Hagelin Bålsta IK 00:51:58
27 Bobbie Baars 00:52:24
28 Linus Adolfson Lexbydals runners 00:52:29
29 Per Näslund 00:53:02
30 Mattias Eklund 00:53:23
31 Fredrik Söder 00:53:58
32 Marcus Eriksson Högsrums FF 00:53:58
33 William Grunder Järfälla OK 00:54:04
34 Ludvig Berling 00:54:11
35 Andreas Grunder Järfälla OK 00:54:26
36 Kristofer Ahlström 00:54:37
37 Philip Näslund 00:54:48
38 Hans Östberg EKK 00:55:13
39 Tim Stad 00:55:16
40 fredrik tingström 00:55:17
41 Erik Asplund 00:55:21
42 Sven Stork 00:56:44
43 Janne West 00:57:02
44 Olof Olofsson Västergarn Pärk 00:57:38
45 Pär Jenestam Mariefred Global Runners 00:57:40
46 Stefan Leonsson 00:57:42
47 Niklas Korswall 00:57:51
48 Isak Svensson Aspuddens hjältar 00:57:57
49 Joel Häggmark 00:58:14
50 Sebastian Grabne Team OBSID 00:58:16
51 calle öhrn 00:58:28
52 Håkan Burell 00:58:33
53 Mikael Sandberg Team Gnestahälsa IF 00:58:35
54 Henrik Persson Careco Sport Club 00:58:45
55 Göran Adolfsson 00:58:57
56 Erik Strömbäck Skär LK 00:59:03
57 Jacob Stedman 00:59:27
58 henrik eraybar P18 visby 00:59:55
59 ulf bojner P18 IK 01:00:01
60 Göran Mejer 01:00:05
61 Håkan Karlsson 01:00:41
62 Daniel van Berlekom Stockholms Posten IK 01:01:12
63 Erik Wijnbladh Team Schänki 01:01:17
64 Nils Westberg Ahlmark Brf Damhatten1 01:01:17
65 Martin Hartmann SSC Suedwest 01:01:22
66 Johan Myhr Göteborg Energi IF 01:01:24
67 Emil Merle FC Viktoria 01:01:35
68 Linus Löfgren Nyköping 01:02:00
69 Andreas Hartmann 01:02:40
70 Michael Belin 01:03:10
71 Christian Douhan 01:03:15
72 Mikael Kastensson Eneby BK 01:03:30
73 Göran Rietz 01:04:25
74 Ronny Gunnarsson Lexbydals runners 01:04:34
75 Patrik Östberg EKK 01:05:12
76 Emil Schön 01:05:18
77 Joakim Bengtsson Ale90 01:05:30
78 Per Alm IK Sendrag 01:05:30
79 Jacob Wallin Järlö IK 01:07:21
80 Lars Olsson 01:07:57
81 Joakim Jonsson 01:07:58
82 Fredrik Englund 01:08:25
83 Mikael Stenström Mejakuli Inc. 01:10:14
84 Roger Sjöström Berghaga.Se 01:12:08
85 Anders Pettersson 01:35:56

Webb-ansvarig: Björn Jonsson Senast uppdaterad: 2017-09-06 19:11.

BG 885-5587
Back to content | Back to main menu