Långa 2014 - Raukloppet

Besökare: 11880
Antal anmälda: 264 varav 263 betalda
Go to content

Main menu:

Långa 2014

Äldre resultat > 2014

Resultatlista

N Namn Klubb Tid
1 Fred Grönwall Roma IF 00:39:25
2 Marcus Larsson KA 3 IF 00:40:54
3 Per Jemth 00:41:54
4 Olof Thunegard Roma IF 00:43:53
5 Frank Johan Ahlberg 00:47:12
6 Karl Jacobsson 00:47:31
7 Stefan Wångberg OK Ravinen 00:48:14
8 Åsa Edman Roma IF 00:48:45
9 Anders Nilsson Vimmerby OK 00:49:14
10 Henrik Boberg 00:50:42
11 Justus Harling 00:50:52
12 Thomas Erikson 00:51:09
13 Bobbie Baars 00:51:31
14 Ingela Gahne Team B3IT 00:51:38
15 Anders Sandegård Glans IS 00:52:03
16 Jonny Edin 00:52:05
17 Tobias Engström 00:52:09
18 Andreas Wallen Stockholm 00:52:14
19 Rickard Westerman 00:52:28
20 Ulf Uddbäck 00:52:38
21 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:52:59
22 Sofia Bidö Stockholm 00:53:16
23 Jöns Hellsing Broa IF 00:53:40
24 Petra Mårtensson KA 3 IF 00:53:42
25 Hans Östberg 00:54:07
26 Mikael Lindberg 00:54:45
27 Håkan Burell 00:54:57
28 Curt-Olof Mann 00:55:41
29 Henrik Eraybar Visby P18 00:55:44
30 Mattias Hult 00:55:55
31 Fanny Nikula GIF Sundsvall 00:56:04
32 Nicklas Björling Berber IS 00:56:12
33 Kristofer Byström 00:56:22
34 Anders Bagge 00:56:22
35 Ia Lönngren Roma IF 00:56:33
36 Sebastian Eklund Obsid.se 00:57:00
37 Johan Persson 00:57:06
38 Olof Olofsson Västergarn pärk 00:57:26
39 Per Branting 00:57:43
40 Lotta Hansson 00:58:01
41 Ernst Nathorst-Böös Skär LK 00:58:33
42 Marcus Hammarström 00:58:53
43 Adam Boiardt 00:58:57
44 Bodil Hall Försvarsmakten/Livgardet 00:59:07
45 Urbal Ekgren Stockholm 00:59:15
46 Mikael Sundberg Team Escalate Nyköping 00:59:36
47 Emil Levin 01:00:00
48 Pia Hellsing Broa IF 01:00:20
49 Magnus Gidlöf 01:00:25
50 Rune Gardell Visby 01:00:33
51 Oskar Falgén Nikula GIF Sundsvall 01:00:34
52 Monica Svensson 01:01:15
53 Jenny Sander 01:01:20
54 Martin Nilsson Färnäs SK Mora 01:01:59
55 Katarina Sterner 01:02:03
56 Mikael Sterner 01:02:40
57 Pelle Bottner 01:02:46
58 Cecilia Andren 01:03:34
59 Anna Fredriksson Källeryds RC 01:03:40
60 Rebecca Forsberg Aspuddsligan 01:04:01
61 Ann-Katrin Branting 01:04:09
62 Göran Adolfsson 01:05:18
63 Olle Falgén Enqvist GIF Sundsvall 01:05:25
64 Anneli falk 01:05:41
65 Andreas Hartmann 01:05:45
66 Ulf Bojner 01:06:17
67 Kajsa Bornestad 01:06:31
68 Jens Swärd 01:06:31
69 Birgitta Henriksson 01:06:49
70 Robert Kingfors 01:06:49
71 Lasse Olsson Visby 01:06:53
72 Lova Hagerfors 01:06:59
73 Tomas Kocijan 01:07:34
74 Yvonne Skovshoved Visby 01:07:48
75 Kristina Hållén 01:08:16
76 Jessica Östergren Arbrå 01:08:16
77 Urban Boberg 01:08:53
78 Jessica Levin Stockholm 01:09:29
79 Joakim Lundkvist Arbrå 01:09:31
80 Patricia Bojanowski 01:09:40
81 Joachim Stuxgren 01:10:59
82 charlotte Brodin 01:12:38
83 Torsten Odin Scania IF 01:13:32
84 Anna Albinsson IFK Mora OK 01:15:53
85 Ellinor Albinsson IFK Mora OK 01:15:53
86 Marika Olsson Tullinge GymMix 01:18:27

Resultatlista

N snr Namn Klubb Tid
1 16 Rasmus Lund 00:15:44
2 145 Tommy Öman Roma IF 00:16:02
3 576 Martin Widlund Örebro AIK 00:16:30
4 130 Gustav Gahne Täby IS 00:16:32
5 175 Ida Kellström Roma IF 00:17:48
6 166 Sture Åhs roma IF 00:18:29
7 188 Oscar Wångberg Aneland OK Ravinen 00:18:44
8 181 Per Österberg Tankesmedjan Visby 00:18:56
9 131 Erik Gahne Täby IS 00:19:21
10 185 Theo Alksnis Sjöängen 00:19:23
11 172 Erica Striby 00:19:24
12 178 Mats Mattsson 00:19:25
13 9 Sofie Dahlström 00:19:32
14 6 Anders Hansson 00:19:35
15 17 Frida Erlandsson 00:19:36
16 165 Lilly Wizén roma IF 00:19:40
17 123 Thomas Ekengren 00:19:46
18 151 Jacob Sandberg Enebybergs IF 00:20:00
19 111 Elisabeth Stålhammar AstraZeneca IF 00:20:02
20 127 Johan Ahlgren 00:20:06
21 146 Catrin Jacobsson Roma IF 00:20:39
22 3 Elsa Norragård 00:20:46
23 113 Simon Stålhammar Tullinge SK 00:20:49
24 20 Per Mattsson Striby 00:21:02
25 163 Rita Kristola Wiklund 00:21:12
26 161 Johan Hallgren Team Vessa Pers 00:21:28
27 120 Lars Wallhede 00:22:00
28 5 Magnus Ringbom 00:22:02
29 189 Elias Hållén 00:22:15
30 18 John Erlandsson 00:22:22
31 143 Fredrik Bauermeister Butlex Runners 00:22:24
32 19 Jens Deurell 00:22:24
33 156 Anette Ahlgren 00:22:35
34 8 David Wärmegård 00:22:37
35 182 Monica Damberg 00:22:40
36 122 Helen Löfqvist 00:22:45
37 112 Per Stålhammar Tullinge SK 00:22:47
38 176 Ebba Kellström 00:22:58
39 15 Stefan Boltzius 00:22:59
40 140 Jesper Christenson Butlex Runners 00:23:19
41 139 Robban Johannisson Butlex Runners 00:23:23
42 126 Linn Boltzius 00:23:29
43 138 Julia Pettersson Butlex Runners 00:23:30
44 160 Anders Hallgren Team Vessa Pers 00:23:51
45 150 Fredrik Hesselgren 00:23:56
46 168 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:23:59
47 2 Henrik Norragård 00:24:02
48 10 Jan Bojö 00:24:04
49 190 Malin Rahm 00:24:27
50 135 Sussi Johannisson Butlex Runners 00:24:29
51 137 Fanny Pettersson Butlex Runners 00:24:37
52 13 Marcus Bottner 00:24:39
53 117 Sylvia Kahlström Roma IF 00:24:47
54 155 Linda Berggren 00:24:50
55 157 Janne Fischer Team Vessa Per 00:25:00
56 169 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:25:13
57 167 Ylva Svangren Gotlands Bro OK 00:25:15
58 4 Malin Söderberg 00:25:29
59 109 Sofie Leppänen Team VV 00:25:31
60 164 Katja Kristola Wiklund 00:25:38
61 162 Ronnie Kristola 00:25:42
62 158 Emma Henriksson 00:25:50
63 159 Ellen Kingfors 00:25:54
64 152 Gustaf Nilsson Vimmerby OK 00:25:56
65 186 Anna Alksnis Sjöängen 00:26:10
66 179 Märta Kellström 00:26:20
67 174 Olof Halfvarson 00:26:30
68 177 Lisa Kellström 00:26:32
69 7 Helena Kyrning 00:26:36
70 147 Ida Holmgren 00:26:40
71 124 Torvald Berg 00:26:41
72 108 Tina ANdersson Team VV 00:26:42
73 187 Nathalie Alksnis Sjöängen 00:26:45
74 116 Lennart Hagerfors 00:26:56
75 110 Adam Åhlander Team VV 00:27:11
76 149 Pia Andersson 00:27:21
77 106 Anna Jansson 00:27:28
78 133 Agnes Holmström 00:27:39
79 183 Susanna Frisell Hellvis angels 00:27:46
80 184 Anna Wachenfeldt Hellvis angels 00:27:46
81 148 Pia klingsell 00:27:55
82 115 Emma Lagergren Umeå 00:28:18
83 11 Sara Bojö 00:28:41
84 12 Johanna Eriksson 00:28:41
85 153 Allis Nilsson Vimmerby OK 00:28:59
86 129 Helena Åhlander team vv 00:29:26
87 180 Janne Salander 00:29:35
88 125 Helena Hartmann 00:29:50
89 119 Kristina Wallhede 00:29:56
90 524 Emma Albinssons IFK Mora OK 00:30:09
91 136 Annika Pettersson Butlex Runners 00:30:13
92 118 Ulla Boden Roma IF 00:30:45
93 141 Lena Forsberg Butlex Runners 00:31:16
94 142 Åsa Bauermeister Butlex Runners 00:31:17
95 171 Ingrid Ottosson Eng 00:32:11
96 170 Gunnel Carlsson 00:32:33
97 1 Casper Jönsson 00:33:18
98 132 Mats Eriksson 00:33:31
99 107 Eva Lidén 00:34:26
100 134 Lena Boberg 00:36:02
101 121 Kerstin Stålstam 00:37:36
102 577 Fred Grönwall Roma IF 00:39:25
103 548 Marcus Larsson KA 3 IF 00:40:54
104 302 Per Jemth 00:41:54
105 582 Olof Thunegard Roma IF 00:43:53
106 173 Johanna Näslund 00:44:31
107 519 Frank Johan Ahlberg 00:47:12
108 562 Karl Jacobsson 00:47:31
109 579 Stefan Wångberg OK Ravinen 00:48:14
110 581 Åsa Edman Roma IF 00:48:45
111 556 Anders Nilsson Vimmerby OK 00:49:14
112 540 Henrik Boberg 00:50:42
113 308 Justus Harling 00:50:52
114 505 Thomas Erikson 00:51:09
115 500 Bobbie Baars 00:51:31
116 535 Ingela Gahne Team B3IT 00:51:38
117 567 Anders Sandegård Glans IS 00:52:03
118 314 Jonny Edin 00:52:05
119 555 Tobias Engström 00:52:09
120 502 Andreas Wallen Stockholm 00:52:14
121 501 Rickard Westerman 00:52:28
122 301 Ulf Uddbäck 00:52:38
123 571 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:52:59
124 565 Sofia Bidö Stockholm 00:53:16
125 549 Jöns Hellsing Broa IF 00:53:40
126 543 Petra Mårtensson KA 3 IF 00:53:42
127 311 Hans Östberg 00:54:07
128 303 Mikael Lindberg 00:54:45
129 564 Håkan Burell 00:54:57
130 510 Curt-Olof Mann 00:55:41
131 563 Henrik Eraybar Visby P18 00:55:44
132 309 Mattias Hult 00:55:55
133 532 Fanny Nikula GIF Sundsvall 00:56:04
134 575 Nicklas Björling Berber IS 00:56:12
135 513 Anders Bagge 00:56:22
136 307 Kristofer Byström 00:56:22
137 539 Ia Lönngren Roma IF 00:56:33
138 561 Sebastian Eklund Obsid.se 00:57:00
139 568 Johan Persson 00:57:06
140 552 Olof Olofsson Västergarn pärk 00:57:26
141 530 Per Branting 00:57:43
142 313 Lotta Hansson 00:58:01
143 580 Ernst Nathorst-Böös Skär LK 00:58:33
144 305 Marcus Hammarström 00:58:53
145 304 Adam Boiardt 00:58:57
146 522 Bodil Hall Försvarsmakten/Livgardet 00:59:07
147 566 Urbal Ekgren Stockholm 00:59:15
148 511 Mikael Sundberg Team Escalate Nyköping 00:59:36
149 514 Emil Levin 01:00:00
150 550 Pia Hellsing Broa IF 01:00:20
151 536 Magnus Gidlöf 01:00:25
152 521 Rune Gardell Visby 01:00:33
153 533 Oskar Falgén Nikula GIF Sundsvall 01:00:34
154 573 Monica Svensson 01:01:15
155 517 Jenny Sander 01:01:20
156 527 Martin Nilsson Färnäs SK Mora 01:01:59
157 506 Katarina Sterner 01:02:03
158 507 Mikael Sterner 01:02:40
159 503 Pelle Bottner 01:02:46
160 310 Cecilia Andren 01:03:34
161 518 Anna Fredriksson Källeryds RC 01:03:40
162 557 Rebecca Forsberg Aspuddsligan 01:04:01
163 531 Ann-Katrin Branting 01:04:09
164 551 Göran Adolfsson 01:05:18
165 534 Olle Falgén Enqvist GIF Sundsvall 01:05:25
166 509 Anneli falk 01:05:41
167 528 Andreas Hartmann 01:05:45
168 312 Ulf Bojner 01:06:17
169 559 Kajsa Bornestad 01:06:31
170 560 Jens Swärd 01:06:31
171 569 Birgitta Henriksson 01:06:49
172 570 Robert Kingfors 01:06:49
173 546 Lasse Olsson Visby 01:06:53
174 512 Lova Hagerfors 01:06:59
175 537 Tomas Kocijan 01:07:34
176 545 Yvonne Skovshoved Visby 01:07:48
177 553 Jessica Östergren Arbrå 01:08:16
178 583 Kristina Hållén 01:08:16
179 541 Urban Boberg 01:08:53
180 520 Jessica Levin Stockholm 01:09:29
181 554 Joakim Lundkvist Arbrå 01:09:31
182 542 Patricia Bojanowski 01:09:40
183 306 Joachim Stuxgren 01:10:59
184 574 charlotte Brodin 01:12:38
185 504 Torsten Odin Scania IF 01:13:32
186 523 Anna Albinsson IFK Mora OK 01:15:53
187 526 Ellinor Albinsson IFK Mora OK 01:15:53
188 516 Marika Olsson Tullinge GymMix 01:18:27

Webb-ansvarig: Björn Jonsson Senast uppdaterad: 2017-09-06 19:11.

BG 885-5587
Back to content | Back to main menu