Långa 2016 - Raukloppet

Besökare: 18614
Antal anmälda: 139 varav 136 betalda
Go to content

Långa 2016

Äldre resultat > 2016

Resultatlista

N Namn Klubb Tid
1 Fred Grönwall Roma IF 00:38:49
2 Marcus Larsson Ka3 if 00:41:31
3 Daniel Eklund Båta löparsällskap 00:42:42
4 Simon Sköld Västerås LK 00:44:20
5 andreas phersson Gotlandsbrook 00:45:20
6 Joel Bergelin FK Studenterna 00:47:04
7 Jimmie Carlsson 00:47:26
8 Alain Dobler Team Schänki 00:47:43
9 Jakob Hendén ICA Nyström 00:47:52
10 Johan Lindvall Naprapatlandslaget 00:47:56
11 Thomas Erikson SPIF 00:48:04
12 Dennis Segerdahl 00:48:08
13 Fredrik Lindgren 00:48:22
14 Daniel Petersson 00:48:54
15 Björn Jansson 00:49:05
16 Rickard Westerman 00:49:39
17 Fredric Killén OK Skogsvargarna 00:50:12
18 Magdalena Grunder Järfälla OK 00:50:15
19 Johan andersson The Panoply Steelband 00:51:05
20 Olle Thunberg Team Gnestahälsa IF 00:51:09
21 Patrik Blomquist Lidingö Triathlon 00:51:12
22 Andreas Eklund Båta löparsällskap 00:51:30
23 Ã…sa Edman RomaIF 00:51:40
24 Erik Berggren Tulllinge SK 00:51:42
25 Fredrik Eriksson IK Ymer 00:51:45
26 Erik Edman Broa Runners 00:51:51
27 Andreas Gäfvert 00:51:53
28 Katarina Löf Hagström Spårvägens FK 00:51:55
29 Torbjörn Hagelin Bålsta IK 00:51:58
30 Bobbie Baars 00:52:24
31 Linus Adolfson Lexbydals runners 00:52:29
32 Per Näslund 00:53:02
33 Mattias Eklund 00:53:23
34 Linda Rietz 00:53:33
35 Fredrik Söder 00:53:58
36 Marcus Eriksson Högsrums FF 00:53:58
37 William Grunder Järfälla OK 00:54:04
38 Ludvig Berling 00:54:11
39 Andreas Grunder Järfälla OK 00:54:26
40 Kristofer Ahlström 00:54:37
41 Philip Näslund 00:54:48
42 Petra MÃ¥rtensson 00:55:04
43 Hans Östberg EKK 00:55:13
44 Tim Stad 00:55:16
45 fredrik tingström 00:55:17
46 Erik Asplund 00:55:21
47 Ulrika Andersson Stenugnsbageriet Sudersand 00:55:53
48 Kristina Hovmöller 00:55:56
49 Sven Stork 00:56:44
50 Janne West 00:57:02
51 Olof Olofsson Västergarn Pärk 00:57:38
52 Pär Jenestam Mariefred Global Runners 00:57:40
53 Stefan Leonsson 00:57:42
54 Niklas Korswall 00:57:51
55 Ia Lönngren Roma IF 00:57:56
56 Isak Svensson Aspuddens hjältar 00:57:57
57 Joel Häggmark 00:58:14
58 Sebastian Grabne Team OBSID 00:58:16
59 calle öhrn 00:58:28
60 HÃ¥kan Burell 00:58:33
61 Mikael Sandberg Team Gnestahälsa IF 00:58:35
62 Henrik Persson Careco Sport Club 00:58:45
63 Johanna Carlsson 00:58:56
64 Göran Adolfsson 00:58:57
65 Erik Strömbäck Skär LK 00:59:03
66 Matilda Johansson 00:59:20
67 Jacob Stedman 00:59:27
68 Ann Leesment Mälarö SOK 00:59:50
69 henrik eraybar P18 visby 00:59:55
70 ulf bojner P18 IK 01:00:01
71 Göran Mejer 01:00:05
72 HÃ¥kan Karlsson 01:00:41
73 Madeleine Hellberg 01:01:07
74 Daniel van Berlekom Stockholms Posten IK 01:01:12
75 Lotta Ottosson Uppsala LK 01:01:16
76 Erik Wijnbladh Team Schänki 01:01:17
77 Nils Westberg Ahlmark Brf Damhatten1 01:01:17
78 Martin Hartmann SSC Suedwest 01:01:22
79 Johan Myhr Göteborg Energi IF 01:01:24
80 Emil Merle FC Viktoria 01:01:35
81 Malin Andersson 01:01:46
82 Cicela Fischer Knivsta 01:01:50
83 Linus Löfgren Nyköping 01:02:00
84 Jenny Sander 01:02:26
85 Kerstin Cedermark TSM 01:02:33
86 Andreas Hartmann 01:02:40
87 Maria Ekelund 01:02:58
88 Therése Myhr 01:03:08
89 Andrea Belin 01:03:09
90 Michael Belin 01:03:10
91 Christian Douhan 01:03:15
92 Moa Lindholm 01:03:20
93 Mikael Kastensson Eneby BK 01:03:30
94 Julia Kastensson Eneby BK 01:03:32
95 Linnéa Tholsby 01:03:48
96 Erika Lönn Team Nordic Trail 01:04:12
97 Åsa Forsman Elit saltsjöbaden 01:04:14
98 Louise Linde 01:04:19
99 Göran Rietz 01:04:25
100 Ronny Gunnarsson Lexbydals runners 01:04:34
101 Anna Svedin 01:04:37
102 Julia Jansson Nordin nordic military training 01:04:59
103 Patrik Östberg EKK 01:05:12
104 Emil Schön 01:05:18
105 Joakim Bengtsson Ale90 01:05:30
106 Per Alm IK Sendrag 01:05:30
107 Yvonne Skovshoved 01:05:38
108 Lotta Härdelin 01:06:25
109 Jenny Ögren 01:06:26
110 Jacob Wallin Järlö IK 01:07:21
111 Lars Olsson 01:07:57
112 Joakim Jonsson 01:07:58
113 Fredrik Englund 01:08:25
114 Lotta Holmgren 01:09:14
115 Ida Holmgren 01:09:15
116 Jenny Järeholm 01:10:09
117 Mikael Stenström Mejakuli Inc. 01:10:14
118 Kicki Isaksson 01:10:17
119 Beatrice Sundmark @Duvstigen1 01:11:26
120 Roger Sjöström Berghaga.Se 01:12:08
121 Jessica Levin 01:14:59
122 Maria Andersson 01:17:26
123 Ulrika Viklund 01:27:08
124 Anders Pettersson 01:35:56
125 Marléne Nyberg 01:35:57

Webb-ansvarig: Björn Jonsson Senast uppdaterad: 2018-08-08 10:58.

BG 885-5587
Back to content